Mülakat Öncesi Bilinmesi Gerekenler Gün içerisinde tanıştığımız adayların hemen hemen hepsinden biz İK’cıların da öğrendiği birçok veri bilgi olur. Tanıştığımız her farklı aday profilinde soru kalıplarımız değişir, adayın açıklık-kapalılık durumuna göre mülakatın gidiş yönünü belirleriz. Ancak mülakatta her adaydan bazı beklentilerimiz bulunur ve beklentilerimizin karşılığını her adayda bulmak isteriz. Bazılarını arayarak bulur, bazılarını ise sormamıza fırsat kalmadan adayın ağzından dökülen cümlelerden yakalamaya çalışırız.

Gold Group İnsan Kaynakları stratejisi olarak; görüşülen pozisyon her ne olursa olsun adayın farkındalığını ölçümlemek önceliğimizdir.

-          Aday başvuruda bulunduğu pozisyonun gerekliliklerinin FARKINDA MI?

-          Aday kendi kişisel ve mesleki yetkinliklerinin FARKINDA MI?

-          Aday yetkinliklerinin,  pozisyon gerekliliklerine örtüşüp örtüşmediğinin FARKINDA MI?

  • İzlenimler: 4486

Gold Teknoloji Marketleri Eğitimleriyle Güçleniyor

Türkiye geneline yayılmış 50'yi aşkın satış noktasıyla müşterilerine hizmet veren Gold Teknoloji Marketleri olarak Bölge Müdürlerimize ve Mağaza Müdürlerimize yönelik başlattığımız “ İletişim, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Yönetim Becerilerini Geliştirme, Takım Çalışması ve Farkındalık”  eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor.

  • İzlenimler: 4384

Şirketler Yarışıyor Bowling Turnuvası

İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ve kurumsal şirket çalışanlarından oluşturulan takımların katılımıyla organize edilen Şirketler Yarışıyor Bowling Ligi'nde Gold Teknoloji Marketleri 3.oldu!  Gold Teknoloji Marketleri'ni temsil eden ve turnuvada üçüncülük kazanan bütün çalışma arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

 

  • İzlenimler: 4257

Murat Ergenç: Yıl sonu hedeflerimizden biri 300 yeni istihdam sağlamak. [Röportaj]


Gold Group İnsan Kaynakları Müdürü Murat Ergenç ile İnsan Kaynakları departmanımıza ait faaliyetlere ve işe alım süreçleriyle ilgili yaptığımız röportajımızda, 2014 yılında alınacak personel istihdam sayılarını ve yeni mezun olan gençlere yönelik yapılan önerileri bulabilirsiniz.
 

1-Firmanızı ve İK departmanınızı tanıyabilir miyiz?

Gold Group 1991 yılında Ömer ve Önder Dinç kardeşler tarafından kurulmuş ve hızla büyüyerek teknoloji perakendeciliğinde öncü olmuş bir firmadır. İnsan Kaynakları departmanımız 5 yıldır aktif olmakla birlikte tam anlamıyla İK süreçlerimiz bu yılbaşından itibaren uygulanmaya başlanmıştır. İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz 8 kişilik genç bir kadro ile tüm grup firmalarımıza hizmet vermektedir. Kadromuzdaki her bir arkadaşımız İnsan Kaynaklarını meslek olarak benimsemiş işini severek yapan gayretli arkadaşlarımızdır.

2-Çalışanlarınızın firmanıza olan aidiyetini artırmaya yönelik ne gibi takdir ve ödüllendirme sistemleri kullanıyorsunuz?

Aidiyet duygusu, şirketin personele sağladığı yan haklar, sosyal imkanlar ve kariyer imkanlarıyla pekişir. Mümkün olduğunca sosyal olanakları ve genç çalışanlarımızı ortak projelerle bir araya getirmeye gayret ediyoruz. Mağazalar arası ödül sistemlerimiz, kazan-kazan prim modelimiz ve aylık düzenlenen kariyer karneleri ise ödüllendirme sistemlerimiz de bir kaçı. Kariyer planlamanın personelin kendini o şirketin geleceğinde yönetici olarak görebilmesi için önemli bir çalışma olduğuna inanıyor ve bu çalışmalarla personellerimizin uzun yıllar bizimle birlikte huzur içinde çalışabileceklerini, çalıştıkça gelişeceklerini, geliştikçe yükselebileceklerini hissettiriyoruz.

  • İzlenimler: 3375

Kılınç Orhan Erdemir: 2014’te mağaza sayımızı en az 80’e ulaştıracağız. [Röportaj]

Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir ile  sektöre ve pazarlama faaliyetlerine dair yapılan  röportajımızı keyifle okumanız dileğiyle.

                                    
1- Kısaca Gold Teknoloji Marketleri’ni ele alacak olursak müşterilere sunulan hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Gold Teknoloji Marketleri olarak 1990 yılından bu yana teknoloji perakendeciliği alanında faaliyet gösteriyoruz. Mağazacılığın yanı sıra online satış yaptığımız Gold.com.tr ile çoklu satış kanalına sahip bir operasyon yürütüyoruz. Bilgisayardan, tablete,

  • İzlenimler: 2559
hakkimizda-goldkariyerim

Hakkımızda

Gold Group, gerek perakende, gerek toptan gerekse e-ticaret alanlarında yenilikçilik, öncülük, çözüm odaklılık, müşteri ve çalışan memnuniyeti esaslı bir şirket kültürü üzerine inşa edilmiştir. Bugün yıllık ticaret hacmi 1 Milyar Dolar’ı geçen altyapısı ve 400.000’in üzerinde ürün çeşidi ile Türkiye’nin en büyük gruplarından biridir. B2B, B2C ve C2C kanallarını geliştiren ve genişleten, hepsi önemli birer marka olan şirketleri ile müşterilerine daha iyi hizmet sunmanın arayışını sürdürürken girişimcilerin önünü açan platformlar da oluşturmuştur.

  • İzlenimler: 4048

E-Bültene Kayıt Olun!